KONTAKT  


ELMARK
93-574 Łódź
ul. Radwańska 46
tel./fax +48 426377057
e-mail: info@elmark.net.pl

NASZ KOD QR  


INSTALACJE ELEKTRYCZNE

 

Dla domu,

powinny charakteryzować się funkcjonalnością. W fazie projektu należy zastanowić się czego oczekiwalibyśmy od instalacji elektrycznych po wprowadzeniu się do pomieszczeń. Im instalacja będzie bardziej przemyślana tym nasz odpoczynek w wymarzonym domu będzie większy. W fazie projektu i montażu instalacji ponosimy o wiele mniejsze koszty związane z ułożeniem na razie niewykorzystywanego przewodu czy miejsca na wyłącznik – niż niewspółmierne koszty instalacji w wykończonym pomieszczeniu. Wykonanie instalacji w wykończonym obiekcie jest o wiele droższe, ponieważ trzeba wykonać ją tak, aby nie dokonać żadnych zniszczeń a jednocześnie nie zepsuć estetyki pomieszczeń.
W fazie montażu – budowy warto zwrócić się do instalatora wykonującego daną instalację bądź poprosić projektanta aby rozwiał wszystkie nasze wątpliwości i doradził montaż instalacji elektrycznej w taki sposób aby uniknąć sytuacji nieprzewidzianych i aby pomieszczenie uczynić bardziej funkcjonalnym.

Dla biura,

oprócz typowej instalacji elektrycznej musi być również przewidziany system zasilania awaryjnego, dzięki któremu w razie zaniku napięcia w sieci zasilającej komputery i inne urządzenia (np. kasy fiskalne) będą mogły nadal pracować bez niebezpieczeństwa utraty danych.
Systemy takie powinny być zawierać zasilacz awaryjny (UPS) i agregat prądotwórczy. W mniejszych instalacjach rezygnuje się z agregatu. Zasilacz awaryjny może zasilać nasze urządzenia tylko przez kilka – kilkanaście minut. Przeważnie wystarcza to na zapisanie danych i bezpieczne wyłączenie urządzeń.
Dodatkowo należy przewidzieć sieć telefoniczną i komputerową, a najlepiej gdy są one zintegrowane w system okablowania strukturalnego.

Dla warsztatu.

Warsztat jest miejscem w którym wszelkie instalacje szczególnie narażone są na różnego typu urazy. Dlatego muszą być wykonane z należytą starannością, przy użyciu dobrych materiałów. Instalacje takie muszą zapewniać jak najwyższy stopień ochrony. Należy również odpowiednio zaprojektować oświetlenie, aby każde stanowisko pracy spełniało wymogi w tym zakresie.

Remonty instalacji elektrycznych.

Wykonujemy również układy sterowania do maszyn i urządzeń, jak również modernizujemy instalacje już istniejące, tak aby spełniały wymogi najnowszych norm.